Berg Holding S.A. odnotował mocne wejście w nowy rok

Przedwstępna umowa na projekt Miejsce Piastowe to kolejna z ważnych umów zawartych w ostatnim czasie.

Spółki Berg Holding pracowicie rozpoczęły 2021 rok. Współkontrolowana przez Farmy Fotowoltaiki S.A. spółka Columbus&Farmy początkiem stycznia zawarła nową umowę deweloperską oraz podpisała przedwstępną umowę nabycia gotowego projektu fotowoltaicznego, natomiast jej spółki celowe sfinalizowały kolejne umowy dzierżawy nieruchomości pod przyszłe projekty. Z kolei NETSU producent, pomp ciepła skutecznie rozwija sieć dystrybucji.

Berg Holding S.A. z ambitnymi planami. „Przedwstępna umowa na projekt Miejsce Piastowe to kolejna z ważnych umów zawartych w ostatnim czasie. Realizacja tego projektu bardzo mocno wpisuje się w naszą strategię i niewątpliwie będzie miała istotny wpływ na przychody finansowe całej grupy kapitałowej. W związku z dynamiką podejmowanych działań jesteśmy na etapie weryfikacji naszych prognoz finansowych, które niedługo opublikujemy” – komentuje Kamil Kita, członek Zarządu Berg Holding S.A. – jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że poprzez spółki celowe sfinalizowano już szereg umów dotyczących długoterminowej dzierżawy ośmiu działek, na których powstaną farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy minimum 39 MW. „Istotnym zdarzeniem, jest również kolejna umowa na realizację planowanych przez nas projektów. W chwili obecnej spółka ma zakontraktowane 39 farm o minimalnej łącznej mocy 72 MW, a to dopiero początek” – podsumowuje Kamil Kita.

Ciekawie wygląda również sytuacja NETSU, producent pomp ciepła bardzo aktywnie rozwija swoją sieć handlową. Spółka zawarła umowę w zakresie dystrybucji pomp ciepła, zasobników oraz buforów z firmą CCHP Energia. W planach tej współpracy jest sprzedaż co najmniej stu urządzeń w 2021 roku. Podobne efekty ma przynieść umowa inwestycyjna w ramach której Berg Holding nabył 5% udziałów firmy Solenerga – wiodącego dostawcy rozwiązań z zakresu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. W ramach zawartej umowy strony będą prowadzić sprzedaż produktów NETSU, za pośrednictwem sieci handlowej Solenerga. „W obu przypadkach nasze cele są podobne, a podejmując współpracę będziemy mogli wytworzyć efekt synergii. Powinno to przełożyć się na usprawnienie procesu zarządzania sprzedażą, obniżenie ogólnych kosztów, a finalnie na zwiększenie zysków” – informuje Kamil Kita.

Istotnym odnotowania jest również fakt, iż Berg Holding zmienił adres siedziby firmy. Kamienica Zimmermana przy ulicy Kopernika 6 w Katowicach to odpowiedź na zmiany organizacyjne, które zaszły w spółce w ubiegłym roku. Nowa przestronna i funkcjonalna przestrzeń, dopasowana do rozwijającej się struktury firmy ma ułatwić komunikację oraz zapewnić komfort podczas spotkań z Klientami.

Berg Holding S.A. to spółka giełdowa notowana na rynku NewConnect, kontrolująca niezależne podmioty działające m.in. w branży nieruchomości, hotelarskiej, gastronomicznej oraz OZE.

Farmy Fotowoltaiki S.A. to spółka córka Berg Holding S.A., która przez podległe spółki celowe buduje farmy fotowoltaiczne od 1 do 120 MW jako bezpośrednie projekty.

NETSU S.A. to spółka córka Berg Holding S.A., producent nowoczesnych i wydajnych pomp ciepła FEHU SPLIT oraz URUZ MONOBLOK.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
NEWCONNECT
RAPORTY
DANE FINANSOWE
KONTAKT BOI