Raport ESPI 8/2023

Informacja w sprawie uruchomienia przez spółkę celową Nagoszyn Sp. z o.o. współzależną od spółki zależnej Emitenta tj. Farmy Fotowoltaiki S.A. instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW

Zarząd Berg Holding S.A. z siedzibą w Katowicach (“Spółka”, “Emitent”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 70/2020 z dnia 30 listopada 2020 roku oraz raportu bieżącego ESPI nr 27/2021 z dnia 24 maja 2021 roku informuje, że w dniu 16 maja 2023 roku powziął informację od Zarządu spółki zależnej od Emitenta, tj. Farmy Fotowoltaiki S.A. z siedzibą w Katowicach (“Spółka zależna”, “Farmy Fotowoltaiki”) o dokonaniu końcowego odbioru technicznego w związku z zakończeniem budowy oraz uruchomieniu i rozpoczęciu produkcji energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną o mocy 1 MW, zlokalizowanej we wsi Nagoszyn, gmina Żyraków, województwo podkarpackie (“Farma Nagoszyn”).

W ocenie Zarządu Emitenta informacja o uruchomieniu Farmy Nagoszyn ma charakter informacji poufnej z uwagi na fakt, iż przychody ze sprzedaży wyprodukowanej energii elektrycznej będą miały istotny wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Emitenta.

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Kamil Kita – Członek Zarządu

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
NEWCONNECT
RAPORTY
DANE FINANSOWE
KONTAKT BOI