Raport ESPI 9/2022

Nabycie 25% akcji w kapitale zakładowym spółki Merlin Group S.A.

Zarząd Berg Holding S.A. z siedzibą w Katowicach [“Spółka”, “Emitent”] informuje, iż w dniu dzisiejszym powziął informację, że w wyniku realizacji umowy sprzedaży akcji z dnia 7 marca 2022 r. zawartej z osobą prawną, Emitent nabył w dniu 16 marca 2022 r. łącznie 102.853.067 szt. akcji spółki Merlin Group S.A. z siedzibą w Warszawie [Merlin Group], reprezentujących 25% głosów w jej kapitale zakładowym.

Merlin Group jest spółką, która rozwija projekty e-commerce w oparciu o własne zasoby takie jak magazyn, zintegrowana platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. W oparciu o zasoby spółka buduje sklepy internetowe w najbardziej perspektywicznych kategoriach takich jak książki, gry i domowa rozrywka, towary dla dzieci, wyposażenie wnętrz oraz kosmetyki i perfumy. Merlin Group jest spółką publiczną, której akcje od 2012 są notowane na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zaangażowanie Emitenta w Merlin Group jest związane z realizacją strategii Spółki na lata 2020 – 2022, w części dotyczącej rozwoju projektów branży e-commerce, o której wdrożeniu Emitent informował raportem bieżącym ESPI nr 64/2020 z dnia 14 lipca 2020 r. Jednocześnie Spółka zwraca uwagę, iż przedmiotowa inwestycja umożliwia implementację gotowych rozwiązań e-commerce dla produktów i usług oferowanych przez spółki Grupy Berg Holding.

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
NEWCONNECT
RAPORTY
DANE FINANSOWE
KONTAKT BOI